T.C.
SAĞLIK BAKANLIĞI
BARTIN SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
 
 ŞEHİT CEM KANBUR

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

KURUMUMUZ BEBEK DOSTU ÜNVANI ALDI.

 

 

 

 

 

 

Sağlık Bakanlığı tarafından 1991 yılından buyana UNICEF işbirliğinde anne sütünün özendirilmesi, korunması ve desteklenmesine yönelik olarak "Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları" programı yürütülüyor. Doğru anne sütü uygulamalarını hizmet sunumuna yansıtan ve kurumsallaştıran kurumlara da "Bebek Dostu Kurum" unvanı veriliyor. Uluslararası unvan olan "Bebek Dostu" unvanını taşıyan kurumlarda,  anne sütü ile beslenme desteklenerek, emzirme teşvik ediliyor.

Bartın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi(ADSM), Bebek Dostu Kurum olmak için yöneticileri ve tüm çalışanları ile gönülden, heyecanla başladıkları çalışmalarını çok kısa bir sürede tamamladı. Bartın Halk Sağlığı Müdürlüğü Çocuk Ergen Kadın Üreme Sağlığı Hizmetleri Birimi değerlendirme ekibi tarafından değerlendirildikten sonra, "Bebek Dostu Kurum" kriterlerine uygun bulunan Bartın Ağız Diş Sağlığı Merkezi de "Bebek Dostu ADSM" unvanı aldı.


Anne sütünün önemi anlatılıyor

 

Bartın ADSM'ye "Bebek Dostu Kurum" sertifikası İl Sağlık Müdürü Dursun KOÇ, Bartın KHB Genel Sekreteri Dr. Osman Açıkgöz, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz Dr. Aydın Tekin, ADSM Başhekimi Dt. Ersoy Alıcı İdari Mali Hizmetler Müdürü Arzu Özkaya, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Hürol Aksu,  Halk Sağlığı Müdürlüğü Çocuk Ergen Kadın Üreme Sağlığı Hizmetleri Birim çalışanları ve ADSM çalışanlarının katıldığı törenle takdim edildi.

Bartın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği koordinasyonu ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğünün değerlendirmeleri sonucu "Bebek Dostu" unvanı alan Bartın Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne başvuran gebe ve emzikli annelere, emzirme konusunda gerekli eğitimler yapılıyor ve anne sütü ile beslenmenin ağız diş sağlığı aşısından önemi diş hekimler tarafından anlatılıyor.

Haber tarihi: 23 / 11 / 2016
Haber Yorumları: 0
Önceki: 1-7 NİSAN KANSER HAFTASI
Sonraki: İMPLANT TEMEL EĞİTİMİ YAPILDI


İHALE BİLGİLENDİRMESİ
Site İçi Arama
içerik

İstatistikler
Toplam: 139405
Aktif: 6
Bugün: 88
Dün: 230

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omn Portal